Produkcja palet
-gwoździarki
Czytaj więcej
Zbrojarstwo
-wiązarki do zbrojenia;
-przecinarki;
-giętarki; -drut
Czytaj więcej
Remonty i wykończenia
-gwoździarki; -sztyfciarki;
-zszywacze;
Czytaj więcej
Budownictwo
-gwoździarki do stali, betonu; -ciężkie zszywacze;
Czytaj więcej
Dekarstwo
-gwoździarki; -zszywacze ręczne i pneumatyczne
Czytaj więcej
Zamykanie opakowań
-zszywacze mechaniczne i pneumatyczne do kartonów;
Czytaj więcej
Montaż płyt regipsowych
-wkrętarki do regipsów
Czytaj więcej
Produkcja mebli
-sztyfciarki;
-zszywacze;
Czytaj więcej
Tapicerstwo
-sztyfciarki;
-zszywacze;
Czytaj więcej

Zauważyłem, że są trzy rodzaje gwoździ. Jak się nazywają? Jak rozróżnić jeden typ od drugiego?

Gwoździe są łączone paskiem papierowej taśmy z kązdej strony. Gwoździe przylegają do siebie, przez co część główki musi być ścięta i stąd pochodzi ich nazwa. Gwoździe Senco są łączone pod kątem 34 stopni, a pełnowymiarowy pakiet składa się z około 60 gwoździ. Narzędziami obsługującymi ten typ gwoździ są obecnie oferowane przez Senco: SN901XP, FramePro601 i SN951XP.

Gwoździe z główką okrągłą – ten typ, zwany także FRH, został opracowany w latach 80. jako alternatywa dla gwoździ ze ściętą główką i szybko stał się najlepszym wyborem na rynkach zagrożonych trzęsieniami ziemi i huraganami. Gwoździe łączone są w pakiety dwoma paskami plastiku, mają pełną, okrągłą główkę i są ustawione pod kątem 20-22 stopni. Między każdym gwoździem jest przerwa, mieszcząca okrągłą główkę. Każdy pakiet zawiera ok. 30 gwoździ i w narzędziach Senco do magazynka mogą zostać załadowane dwa pakiety. Narzędziami obsługującymi ten typ gwoździ są obecnie oferowane przez Senco modele SN902XP, FramePro602 i SN952XP.

Gwoździe w zwojach – najczęściej gwoździe w zwojach są łączone drutem w kolorze miedzi. Gwoździe te są zwijane i zabezpieczane gumową taśmą, która zapobiega rozwinięciu się gwoździ podczas dostawy. Niektóre marki gwoździ używają giętkiego plastiku zamiast drutu. Gwoździe są ładowane do okrągłego zbiornika gwoździarki, początek zwoju umieszczany jest w podajniku, a drzwi zamykane od góry. Gwoździe łączone w zwojach są często wybierane przez klientów oczekujących pojemnego magazynka, dzięki czemu muszą rzadziej przeładowywać narzędzie. Obecnie oferowane modele Senco na gwoździe w zwojach: SCN65XP do montażu ram, SCN60XP do montażu palet i skrzyń i SCN49 do sidingu.