Produkcja palet
-gwoździarki
Czytaj więcej
Zbrojarstwo
-wiązarki do zbrojenia;
-przecinarki;
-giętarki; -drut
Czytaj więcej
Remonty i wykończenia
-gwoździarki; -sztyfciarki;
-zszywacze;
Czytaj więcej
Budownictwo
-gwoździarki do stali, betonu; -ciężkie zszywacze;
Czytaj więcej
Dekarstwo
-gwoździarki; -zszywacze ręczne i pneumatyczne
Czytaj więcej
Zamykanie opakowań
-zszywacze mechaniczne i pneumatyczne do kartonów;
Czytaj więcej
Montaż płyt regipsowych
-wkrętarki do regipsów
Czytaj więcej
Produkcja mebli
-sztyfciarki;
-zszywacze;
Czytaj więcej
Tapicerstwo
-sztyfciarki;
-zszywacze;
Czytaj więcej

Jakich zszywek używać w tapicerstwie

Większość tkanin jest przytwierdzana zszywkami C lub B, ponieważ okrągły drut wbije się w całości w powierzchnię roboczą, odpowiednio przytrzyma materiał i zapobiegnie rozdarciom materiału. Zszywki serii B i C zapewniają także niższe koszty w porównaniu ze zszywkami płaskimi. Im cieńszy drut, tym mniejszy koszt. Z drugiej strony, powiedzmy, że chcesz przymocować pokrycie winylowe do krzesła. Winyl jest najczęściej mocowany zszywkami F lub G. Płaskie zszywki zatrzymują się tuż po wbiciu, co wynika z samej natury płaskiego drutu.

Zszywki płaskie zapobiegną rozdarciom kiedy korona wbije się w powierzchnię winylu. Cięższe zszywki płaskie zapewnią lepsze mocowanie niż zszywki okrągłe. Podstawa – zapoznaj się z wymiarami zszywek, wielkością korony i długością nóg zanim zamówisz zszywacz na zszywki z cienkiego drutu. Mamy nadzieję, że podane tu informacje pomogą w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Częste zastosowania zszywek z cienkiego drutu: A – stolarka ozdobna, części plastikowe B – tapicerstwo (winyl lub tkanina) C – tapicerstwo (tkanina), montaż ram do obrazów D – stolarka ozdobna, listwy E – drewniane kosze, części plastikowe F – filc dachowy, izolacja papierowa, tapicerstwo G – tapicerstwo (winyl), filc dachowy, mocowanie papieru do drewna H – filc dachowy, izolacja papierowa J – łączenie pudeł z tektury falistej W – stolarka ozdobna (zszywka wycofywana z produkcji)