Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zalety i wady gwoździ ze ściętą i okrągłą główką

2017-11-15
Zalety i wady gwoździ ze ściętą i okrągłą główką
  • Gwoździe ze ściętą główką były oryginalnie stosowane w pakietach w narzędziach gazowych. Zostały wprowadzone na rynek w późnych latach 60. i wciąż pozostają popularnym wyborem.
  • Gwoździe z okrągłą główką weszły na rynek w latach 80. jako produkt popularny w regionach sejsmicznych/huraganowych, takich jak Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych, obszary przybrzeżne Zatoki Meksykańskiej i na wschód. Na tych rynkach, zmiany w przepisach wymusiły zmianę gwoździ z główką ściętą na takie z główką okrągłą. Inspektorzy budowlani zaczęli faworyzować gwoździe z główką okrągłą. Miały one pomagać w uniknięciu przebicia poszycia ścian.
  • Dziś gwoździe z okrągłą główką dominują na rynkach Zachodniego Wybrzeża, Florydy i obszarach Południowego Atlantyku. Gwoździe te to odpowiedni wybór w regionach narażonych na trzęsienia ziemi czy huragany.
  • Gwoździe z główką okrągłą są dostępne w pakietach lub zwojach. Pakiety są łączone plastikiem, zwoje łączone są drutem. Gwoździe ze ściętą główką są dostępne jedynie w pakietach, łączone papierem. Gwoździe z główką okrągłą pozostawiają drobiny plastiku w miejscu pracy, a niektóre kawałki plastiku zostają wbite razem z gwoździem. Gwoździe łączone papierem są czystsze i materiał również może zostać wbity z gwoździem, ale większość papieru znika.
  • Gwoździe z główką ściętą są szybciej prowadzone z magazynka, ponieważ gwoździe są umieszczone blisko siebie. Co więcej, narzędzia z tym typem gwoździ mają większą masę z przodu, co oznacza mniejszy odrzut. Gwoździe z główką okrągłą mają dłuższą drogą z magazynka, który wystaje poza obudowę narzędzia. Niektórzy użytkownicy preferują krótsze magazynki za ich większą zwrotność, inni wolą większe magazynki za lepsze wyważenie.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixelpixelpixelpixelpixelpixel