Darmowa dostawa od 999,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Faktura elektroniczna

Drogi Kliencie Ottensten Polska, niniejszym informujemy, iż od 01.01.2022 przechodzimy na system wysyłania faktur tylko drogą elektroniczną. Faktury elektroniczne mają - zgodnie z przepisami - taką samą wartość prawną, jak w formie papierowej.

Przyłącz się do Nas i Wybierz e-fakturę.

W Polsce wystawia się około 1,5 miliarda faktur papierowych rocznie, w skali roku ta ilość papieru to zgoda na wycinkę 255 tysięcy drzew, zużycie 120 tysięcy MWh energii elektrycznej oraz zanieczyszczenie ok. 6,6 miliardów litrów wody, czyli tyle ile potrzeba do napełnienia 3000 basenów olimpijskich.

Ottensten Polska konsekwentnie wdraża politykę zrównoważonego rozwoju i redukuje własny ślad węglowy.

Faktura elektroniczna to ochrona środowiska, ale także oszczędność czasu i kosztów, wygoda. I to nie tylko dla Nas poprzez ograniczenie wydatków na zakup papieru, kopert, znaczków pocztowych, tonerów do drukarek. Korzyści z archiwizowania dokumentów bez konieczności tworzenia fizycznej przestrzeni – półek wypełnionych segregatorami to przecież obopólne zalety przejścia na ten sposób potwierdzania rozliczeń finansowych.

Dostarczenie faktury elektronicznej to przecież tylko kilka sekund, dzięki czemu maleje ryzyko przeterminowania faktur i tworzenia się zatorów płatniczych po stronie sprzedającego jak i kontrahenta.

Faktura elektroniczna to zarówno dla Nas jak i dla Ciebie Drogi Kliencie przyspieszenie i usprawnienie procesu poszukiwania – bez przerzucania stery papierów. Konieczność uzyskania duplikatu jest błyskawiczna. Przejście na system faktur elektronicznych eliminuje ryzyko jej niedostarczenia, zagubienia lub zniszczenia.

Dlatego prosimy o wyrażenie zgody na wystawianie, przesyłanie i przechowywanie faktur w formie elektronicznej. Zgoda może być wyrażona także poprzez:

  • potwierdzenie ustne w rozmowie telefonicznej;

  • SMS;

  • e-mail;

  • odręczną notkę odbiorcy;

  • potwierdzenie dorozumiane - wyrażone np. w formie zapłaty za fakturę otrzymanej w formie cyfrowej.

 

Dziękujemy za wsparcie. Dla tych z Państwa, którzy potrzebują oficjalnie wyrazić zgodę przygotowaliśmy oświadczenie …. na ostatniej kartce papieru.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel